Nowa Huta Dlaczego Nie


Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Wydarzenie
30 koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

30 koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

Termin: 10 września 2011 r.
Miejsce: Aleja Róż
Wystąpił:
zespół Elektryczne Gitary

Elektryczne Gitary
Skład:
•    Jakub Sienkiewicz
•    Leon Paduch
•    Piotr Łojek
•    Aleksander Korecki
•    Tomasz Grochowalski
•    Jacek Wąsowski

Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Rafała Kwaśniewskiego i basisty-klawiszowca Piotra Łojka, którzy planowali utworzenie nowej grupy rockandrollowej, wykonującej przede wszystkim piosenki Kuby Sienkiewicza. Pierwszy koncert nowego kwartetu odbył się 10 maja 1990 r. w warszawskim klubie Hybrydy. Na perkusji zagrał Marek Kanclerz (GARDENIA). Popularność grupy rozpoczęła się jeszcze przed wydaniem płyty -  piosenki Włosy i Jestem z miasta zawładnęły w 1991 roku antenami nowo powstałych warszawskich prywatnych rozgłośni radiowych. Wkrótce ukazała się płyta Wielka radość. Album okazał się przebojem 1992 roku. Podczas nagrywania albumu do zespołu dołączył Tomasz Grochowalski (ex-Closterkeller), a wkrótce Marka Kanclerza zastąpił Robert Wrona (1965-2003). W latach 1993 – 1997 ukazały się kolejne płyty zespołu: A ty co, Huśtawki, Chałtury, Na krzywy ryj oraz ścieżka dźwiękowa do filmu Kiler Juliusza Machulskiego.
Jesienią 2000 roku ukazał się podwójny album Elektrycznych Gitar Słodka maska, składający się z części studyjnej oraz części koncertowej. W 2002 roku została nagrana, a w marcu wydana płyta z piosenkami i muzyką do filmu Jacka Bromskiego Kariera Nikosia Dyzmy. We wrześniu w sklepach pojawia się płyta Atomistyka zawierająca 15 piosenek. W roku 2008 do zespołu dołączył gitarzysta Jacek Wąsowski - najpierw w ramach doraźnych zastępstw Piotra Łojka lub Alka Koreckiego, a później na stałe. W czerwcu 2009 r. do sklepów muzycznych trafiła nowa płyta Elektrycznych Gitar, Antena. Album w zamyśle autorów podsumowuje 20-letnią historię zespołu. 2 listopada 2010 r. miała miejsce premiera nowej płyty Elektrycznych Gitar Historia. Powstała ona we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, wydawcą jest EMI Music Poland. Album zawiera dziesięć utworów poświęconych wydarzeniom historycznym, których okrągłe rocznice przypadały w 2010 roku.

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE