Nowa Huta Dlaczego Nie


WyszukiwarkaOrganizatorzy

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Teatr Łaźnia Nowa

Adres:

Teatr Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25
31-977 Kraków

Dojazd:

Autobusami: 123, 139, 153, 172 oraz tramwajami nr: 4, 16, 22.

Informacje o miejscu:

Od pewnego czasu centralni krakowianie mają znacznie więcej powodów, aby udać się do dzielnicy, gdzie drzewa są zieleńsze, a chodniki - szersze. W jednym z zapomnianych i szarych miejsc Nowej Huty w styczniu 2005 roku pojawiła się Łaźnia Nowa.
Bartosz Szydłowski z "łaziebnymi" i przy wsparciu mieszkańców, zaczął odkrywać i wywoływać ducha miejsca. Opuszczone warsztaty szkolne, w których uczono zawodu młodych pracowników pobliskiego Kombinatu, stały się miejscem spotkań nowohucian z artystami. Budynek na os. Szkolnym 25 ożywiły spektakle, festiwale, kawiarnia KOMBINATOR, studio nagrań.
Od tego czasu Teatr Łaźnia Nowa zapracował na opinię miejsca wyjątkowego i liczącego się na teatralnej mapie Krakowa.
Ale najważniejsze jest dla nas to, że stworzyliśmy miejsce wspólne – dla mieszkańców
Nowej Huty i artystów, dla wszystkich, którzy wierzą w sens szczerego spotkania. Wychodzimy często w teren, wtedy żywiołem stają się ulice i blokowiska. Scena teatralna to przecież miejsce, gdzie spotykają się ludzie; miejsce, które prowokuje do słuchania i rozumienia drugiego człowieka; miejsce chwilowego zatrzymania nad tym, na co, jak nam się zdaje, mamy coraz mniej czasu w codziennej gonitwie.
W Łaźni niegdyś szkolono młodych hutników i wytarzano młotki - dzisiaj wytwarza się sztukę.  
Zachowując komunikaty, które ze ścian warsztatów przypominały uczniom o zasadach BHP, Teatr Łaźnia Nowa pomaga dba dziś dbać o higienę... myślenia, tak niezbędną do udanego życia.
 

Miejsce na mapie:


» Lista pozostałych miejsc

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE