Nowa Huta Dlaczego Nie


Uwaga! Strona archiwalna. Aktualne wiadomości o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

WyszukiwarkaOrganizatorzy

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Zalew nowohucki

Adres:


Dojazd:


Informacje o miejscu:

Zalew Nowohucki mieści się pomiędzy osiedlem Szkolnym a Krzesławicami. Powstał w latach 50. XX wieku, kilka lat po wybudowaniu Huty im. T. Sendzimira, na prośbę pracowników. Miał być tzw. pasem zieleni chroniącym dzielnice przed zanieczyszczaniami pochodzącymi z Huty. Zajmuje obszar 15 ha - 7 ha to powierzchnia samego akwenu. Na Zalewie znajduje się wysepka, przez mieszkańców zwana Małpim Gajem, na której żyją rośliny i zwierzęta zagrożone wyginięciem.

W latach 50. Zalew służył jako miejsce wypoczynku, pikników rodzinnych, imprez sportowych i koncertów. Z powodu braku remontu od czasu powstania, Zalew niszczał. Dzięki trwającej ciągle modernizacji Zalew zaczyna spełniać swoje funkcje.
Sztuczny akwen umożliwia dzieciom naukę pływania. Powstała sztuczna plaża. Przy Zalewie znajduje się również DOM WĘDKARZA, w którym odbywają się zebrania kółek zainteresowań.

Miejsce na mapie:


» Lista pozostałych miejsc

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE