Nowa Huta Dlaczego Nie


Uwaga! Strona archiwalna. Aktualne wiadomości o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
Muzycznie i teatralnie w Alei Róż

Muzycznie i teatralnie w Alei Róż

Deszcz, wiatr, przejmujące zimno – pierwsza niedziela września z pewnością nie rozpieszczała uczestników koncertu muzyki teatralnej, który odbył się w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Ale ci odważni, którzy nie zważając na kaprysy pogody, przybyli do Alei Róż, na pewno nie żałowali, gdyż artyści przygotowali ciekawe muzyczne atrakcje. Przybyłych powitali prowadzący koncert: Lidia Jazgar – dyrektor artystyczny cyklu oraz Bartosz Szydłowski – dyrektor Teatru Łaźnia Nowa, albowiem 44. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! wpisany był w obchody jubileuszu 10-lecia działalności Łaźni.

Z okazji jubileuszu, gratulacje dla Teatru na ręce Dyrektora złożyli Małgorzata Jezutek – Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz poseł Ireneusz Raś – koordynator cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

W pierwszej części koncertu na scenie zaprezentowali się artyści współpracujący
z teatrem Łaźnia Nowa na przestrzeni 10 lat. Radosław Krzyżowski, Anna Oberc, Robert Koszucki, Paulina Napora, Dominik Stroka, Grzegorz Łukawski, Błażej Peszek i Michał Litwiniec zabrali widzów w muzyczną podróż, wykonując utwory do wybranych spektakli teatru, m.in. Cukier w Normie, Misja, Wejście Smoka. Artystom towarzyszyła Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Artura Sędzielarza. Podczas występów widzowie mogli podziwiać niezwykłe wizualizacje oddające charakter spektakli.

Jazz for idiots to nowy program Maćka Maleńczuka, z którym zaprezentował się w drugiej części niedzielnego koncertu. Na scenie towarzyszyli mu Przemek Sokół, Darek Tarczewski, Karol Ludew i Andrzej Laskowski. Magiczne dźwięki saksofonu i trąbki przeniosły uczestników koncertu w nastrojowy klimat jazzowych lokali. Publiczność nie pozwoliła szybko zejść artystom ze sceny, zachęcając formację oklaskami do bisu. Muzyczne urodziny Teatru Łaźnia Nowa zakończyło wspólnie odśpiewane sto lat.

Organizatorzy cyklu - Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Teatr Łaźnia Nowa, dziękują gorąco za współpracę i udzielone wsparcie przy organizacji 44. wydarzenia z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!:

Sponsorowi cyklu: EDF Polska S.A.
Partnerom cyklu: Kraków Airport, Lotto
Sponsorom koncertu: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Bełchatów, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o., PPU Fares Sp. z o.o.
Patronatom medialnym: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki
Partnerom: Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Agencja Artystyczno-Promocyjna Art Blue, Concept Music Art. Sp. z o.o.

Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Podziękowania należą się także tym wszystkim, bez których pomocy realizacja koncertu byłaby niemożliwa: Policji, Straży Miejskiej, Pogotowiu, Szczepowi im. W.B. Głowackiego z ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Wszystkich sympatyków cyklu zapraszamy na kolejne wydarzenia. Najbliższy koncert planowany jest po świętach Bożego Narodzenia. Szczegółowe informacje już wkrótce.

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...  |  zobacz miejsce...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE