Nowa Huta Dlaczego Nie


Uwaga! Strona archiwalna. Aktualne wiadomości o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
Kolędy świata zabrzmiały w Nowej Hucie

Kolędy świata zabrzmiały w Nowej Hucie

 W poświąteczny poniedziałkowy wieczór wszyscy miłośnicy kolędowania licznie zgromadzili się w kościele św. Brata Alberta w krakowskich Czyżynach, żeby wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu.
29 grudnia podczas 41. koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! usłyszeć można było najpiękniejsze kolędy i pastorałki, zarówno polskie, jak i z całego świata.

 Licznie zgromadzoną tego dnia publiczność powitała dyrektor artystyczna cyklu – Lidia  Jazgar, która, intonując Cichą noc, zachęciła i zaprosiła do wspólnego kolędowania z zespołem wokalnym Affabre. Poznańska grupa zaprezentowała a capella ciekawe aranżacje znanych kolęd i piosenek świątecznych, między innymi Gdy się Chrystus rodzi w aranżacji Krzesimira Dębskiego. Koncert rozpoczęła kolęda Anioł pasterzom mówił. W ten mroźny grudniowy wieczór licznie zgromadzeni w murach kościoła usłyszeli piękne, wykonania wokalne, dzięki czemu raz jeszcze mogli poczuć nostalgiczną magię wigilijnego wieczoru. Na pożegnanie, wszyscy obecni w kościele, odśpiewali wraz z zespołem i Lidią Jazgar niezwykle uroczystą kolędę Bóg się rodzi i w tym nostalgicznym nastroju opuścili mury gościnnej świątyni.
Wydarzeniu, jak to jest już w zwyczaju, towarzyszyła kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
Organizatorzy koncertu: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta serdecznie dziękują sponsorowi cyklu EDF Polska S.A., sponsorom koncertu: Elektrowni Skawina S.A., Małopolskim Dworcom Autobusowym S.A., MAAR S.A. oraz partnerom: LOTTO, Agencji Artystyczno-Promocyjnej ART. BLUE, Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, Grupie DSF i parafii św. Brata Alberta, za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.

Wszystkich sympatyków cyklu zapraszamy na kolejne koncerty.            

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE