Nowa Huta Dlaczego Nie


Uwaga! Strona archiwalna. Aktualne wiadomości o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
Somewhere over the rainbow, czyli po drugiej stronie Alei Róż

Somewhere over the rainbow, czyli po drugiej stronie Alei Róż

Muzyka towarzyszyła pokazom filmowym niemal od pierwszych dni kina, choć wówczas wykonywana była na żywo. Ta odmiana muzyki może być ilustracją albo dopełniać, charakteryzować postaci, nastrój czy przeżycia psychiczne bohaterów. 7 września krakowska Aleja Róż rozbrzmiewała dźwiękami muzyki filmowej i musicalowej.

Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosili mieszkańców Krakowa na 36. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! – Filmy w muzyce zaklęte. Z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii oraz chóru Salt Singers z Bochni wystąpiła polska śpiewaczka operetkowa, musicalowa oraz operowa Grażyna Brodzińska.

Podczas koncertu zaprezentowane zostały utwory autorstwa znakomitych polskich jak i zagranicznych kompozytorów muzyki filmowej i musicalowej, m.in. Vangelisa, Nino Rota, Andrew Lloyd Webber, Howard Shore, Henryka Wars czy Wojciecha Kilara. Koncert rozpoczęły utwory Póki się znów nie spotkamy oraz znane z licznych aranżacji Somewhere over the rainbow. Nie zabrakło także znanych motywów muzycznych z filmów i musicali: Ojciec chrzestny, Władca pierścieni, Noce i dnie czy Upiór w operze. Starszej publiczności z pewnością najbardziej podobały się utwory w wykonaniu Grażyny Brodzińskiej. Młodzież zaś z entuzjazmem przyjęła niezwykle energetyczne wykonanie motywu z Piratów z Karaibów. Nad całością czuwał dyrygent - Tomasz Chmiel, a wydarzenie poprowadziła Lidia Jazgar.
Grażyna Brodzińska  na scenie zadebiutowała w 1970 roku, jeszcze podczas studiów w Gdyni. W latach 1969-1976 pracowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W późniejszych latach śpiewała w Teatrze Muzycznym w Szczecinie. Była solistką Operetki Warszawskiej i Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Od roku 2002 współpracuje między innymi z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Nagrała trzy recitale telewizyjne. Koncertuje w kraju i za granicą. Śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych. Ma w swoim dorobku artystycznym wiele głównych ról w przedstawieniach muzycznych.

Wydarzeniu towarzyszyli jak zawsze, wolontariusze nowohuckiego Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, którzy przeprowadzili kwestę na rzecz jego podopiecznych. Nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych, na których pomoc organizatorzy cyklu zawsze mogą liczyć.
Koncert nie mógłby się odbyć, gdyby nie nieocenione wsparcie Województwa Małopolskiego, EDF Kraków, LOTTO, Impel Cleaning Sp. z o.o oraz CEZ – Elektrownia Skawina.

Kolejny koncert Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! już w grudniu. W koncercie kolęd wystąpi rodzina Pospieszalskich. Szczegółowe informacje wkrótce na naszej stronie.

fot. M. Ziemiańska

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE