Nowa Huta Dlaczego Nie


Uwaga! Strona archiwalna. Aktualne wiadomości o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
33. koncert Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! już za nami

33. koncert Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! już za nami

8 września 2012 r.

W niezwykłej scenerii Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w minioną sobotę zabrzmiała po raz pierwszy w całości Opera Nowohucka.

Ostatnie wydarzenie z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zgromadziło jak zawsze liczną grupę publiczności, którą serdecznie powitała Lidia Jazgar – dyrektor artystyczny projektu. Po projekcji krótkiego filmu stylizowanego na gatunek science-fiction - Nowy Człowiek,  odczytaniu fragmentów Alfabetu Nowohuckiego Przedmieścia, na scenie pojawili się wyczekiwani przez publiczność artyści.

8 września w nowohuckim plenerze wraz zespołem Wu-Hae wystąpili zaproszeni goście: Maciej Maleńczuk, Jacek Królik, kwartet smyczkowy Zuzanny Iwańskiej oraz Adam Grzanka, który zastąpił Marcina Świetlickiego. Artyści zaprezentowali współczesne dzieło muzyczne, które przedstawiło w syntetycznej formie dzieje Nowej Huty.

Warstwę tekstową Opery Nowohuckiej stanowią obszerne fragmenty Poematu dla dorosłych Adama Ważyka oraz utwory innych piewców socrealizmu. Muzykę do Opery Nowohuckiej skomponowała formacja Wu-Hae. Wśród wykonanych tego wieczoru utworów, można było usłyszeć m.in. Niebo nie jest puste, Ludzie z Nowej Huty, Nie patrz jak ja tańczę, Słowa Marksisty, Czerwone Tango i wiele innych.

Podczas jednej z piosenek, na scenę wkroczyli zawodnicy amatorskiego klubu piłkarskiego Stal Nowa Huta wraz z rodzinami, co jest kolejnym dowodem na to,  że wbrew stereotypom w Nowej Hucie nie brakuje przedsięwzięć skierowanych do całych rodzin.

Organizatorzy cyklu (Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta), w ramach którego odbyło się w minioną sobotę już 33. wydarzenie, dziękują gorąco  za współpracę wszystkim partnerom, patronom medialnym, a  przede wszystkim sponsorom, bez których pomocy organizacja imprezy nie byłaby możliwa. 

Koncert wsparli: EC „Kraków” S.A., Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Bank Pocztowy S.A., Impel S.A., Impel Cleaning Sp. z o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.  

Szczególne podziękowania należą się służbom mundurowym, które były zaangażowane w realizację koncertu – pomagały w przygotowaniach i dbały o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Dziękujemy serdecznie Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji, Pogotowiu oraz firmie Impel Security Sp. z o.o.

Wydarzenie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miejskiej Kraków. Pamiętajmy, iż wydarzeniu jak zawsze towarzyszyła kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Podczas tego wydarzenia wolontariuszom udało się zebrać 2.610,03 zł, które zostaną przeznaczone na wsparcie działalności Hospicjum.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, o których informacje będzie można znaleźć na naszej stronie. Zapraszamy!

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE