Nowa Huta Dlaczego Nie


Uwaga! Strona archiwalna. Aktualne wiadomości o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
Wiwat Wakacje w Nowej Hucie!

Wiwat Wakacje w Nowej Hucie!

Przy imprezach odbywających się w plenerze, każdy organizator marzy o pięknej pogodzie. Taka też dopisała w minioną sobotę 15 czerwca, kiedy w Krakowie odbywało się dużo wydarzeń. Jednym z nich był 59. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zatytułowany Wiwat Wakacje, którego scena stanęła nad Zalewem Nowohuckim.

Piękne słońce i wysokie temperatury już od rana przyciągały nad Zalew mieszkańców Nowej Huty. Koncert zaplanowany jako wydarzenie międzypokoleniowe – dla młodszych i starszych miłośników dobrej zabawy rozpoczął się o godz. 16.00. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu piosenki Żonkilowy Song, organizowanego przez Hospicjum św. Łazarza. Z poruszającą piosenką Co się śni niewidomym wystąpiła Oliwia Stefańczyk. Następnie wystąpiła Wiktoria Poszwa ze Świetlicy Wiejskiej w Rudnie z piosenką Zamienię małe „M”, która podczas konkursu Żonkilowy Song otrzymała wyróżnienie specjalne. Grand Prix konkursu zdobyła Grupa wokalno-aktorska AGT, również ze Świetlicy Wiejskiej w Rudnie z utworem Jaki piękny świat, który usłyszeli także zgromadzeni na sobotnim koncercie widzowie.

Kolejną z gwiazd koncertu Wiwat Wakacje, był zespół Jakubowe Muszelki. Ten niezwykły muzyczny kolektyw z Więcławic Starych wyrósł w rodzinie Elżbiety i Leszka Hinców, których dzieci uczyły się gry na instrumentach. Z czasem do zespołu zaczęły dołączać inne dzieci, by dziś tworzyć już blisko 30-osobowy zespół. Jakubowe Muszelki działają od 2008 roku i mają już 4 płyty na swoim koncie. Obecnie zespół prowadzą Leszek Hinc i jego córka Zosia. W sobotnie popołudnie zespół wykonał kilkanaście energetycznych utworów poruszających ważne tematy, promujące życie i rodzinę a wśród nich Słowo numer 1, Do życia marsz, Marionetka, Witaminy i wiele innych.

Choć temperatura na widowni była bardzo wysoka, zarówno dzięki pogodzie, jak i muzycznym występom, to słupki atmosferowej temperatury poszły jeszcze bardziej w górę, kiedy na scenie pojawił się gość specjalny 59. koncertu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – ulubieniec krakowskiej publiczności Jacek Wójcicki. Z charakterystyczną dla siebie klasą, ale i zalotnym żartem, wykonał dla publiczności koncert, na który złożyły się znane i lubiane przeboje. W repertuarze znalazły się m.in. Niepewność, Już taki jestem zimny drań, Zaklinam czas czy Nie dokazuj Miła. Miłym akcentem była także kompilacja utworów z polskich filmów międzywojennych, a wśród nich m.in. Już nie zapomnisz mnie, Ach śpij kochanie, Umówiłem się z nią na dziewiątą. Oczywiście publiczność nie wypuściła artysty od razu, dlatego po gromkich brawach Jacek Wójcicki wykonał na bis piosenkę Jesteśmy na wczasach.

59. spotkanie z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! utrzymane w bardzo radosnym nastroju, poprowadziła równie serdeczna Dyrektor Artystyczna cyklu - Lidia Jazgar. Przy scenie nad Zalewem nie zabrakło oczywiście wolontariuszy Hospicjum św. Łazarza, którzy zachęcali zgromadzonych do wsparcia hospicyjnego dzieła pomocy chorym. Za wszelkie wsparcie Hospicjum i Organizatorzy cyklu składają wszystkim gorące podziękowania.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie firm i instytucji, którym Organizatorzy cyklu: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pragną wyrazić swoją wdzięczność. Koncert odbył się przy wsparciu Miasta Kraków. Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerami cyklu byli: PPU „Fares” Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie., Agencja Art. Blue a patronat medialny sprawowali: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Dziennik Polski.

Szczególnie serdeczne podziękowania dla Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie - komendanta starszego kapitana Marka Chwały - za pomoc przy organizacji koncertu i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom koncertu oraz dla Nowohuckiego Centrum Kultury – dyrektora Zbigniewa Grzyba – za użyczenie części krzeseł dla uczestników koncertu.

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...  |  zobacz miejsce...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE