Nowa Huta Dlaczego Nie


Uwaga! Strona archiwalna. Aktualne wiadomości o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
Maleńczuk zagrał Młynarskiego w Alei Róż

Maleńczuk zagrał Młynarskiego w Alei Róż

Ani chłodny powiew coraz dłuższego, jesiennego wieczoru, ani nadchodzące sportowe emocje finału siatkarskich mistrzostw świata z udziałem polskiej reprezentacji, nie wpłynęły ujemnie na tradycyjnie już wysoką frekwencję podczas 56. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 30 września 2018 roku różne pokolenia nowohucian spotkały się w Alei Róż, by wspólnie wysłuchać utworów napisanych przez nieodżałowanej pamięci Wojciecha Młynarskiego, a wykonanych przez wymykającego się wszelkim schematom i szablonom krakowskiego artystę – Macieja Maleńczuka.

Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, prowadzący to wydarzenie Krzysztof Głuchowski - na co dzień dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - zapowiedział występ Marcina „Bzyka” z zespołem. Kilka utworów, wykonanych przez nowohuckiego muzyka i producenta muzycznego stanowiło ukłon w stronę lokalnych artystów i tworzonego przez nich niepowtarzalnego kulturalnego klimatu dzielnicy. Nie zapomniano też o obchodzącym urodziny pomysłodawcy i koordynatorze cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – pośle Ireneuszu Rasiu, który pomimo zawodowej emigracji do stolicy utrzymuje silne związki z rodzinnym miastem, a w szczególności najmłodszą krakowską dzielnicą.

Przede wszystkim czekano jednak na spotkanie z twórczością zmarłego w marcu 2017 roku Wojciecha Młynarskiego. Maciej Maleńczuk „gra Młynarskiego” już od dwóch lat, od czasu wydania – pod tym właśnie tytułem – płyty z 12 przebojami artysty. Płyty, która w styczniu br. zyskała status złotej. Podczas koncertu słuchacze mieli okazję wysłuchać wszystkich utworów z tego wydawnictwa. Ze sceny popłynęły między innymi słowa takich przebojów jak Absolutnie, W co się bawić, Ballada o szewcu Dratewce, Jeszcze w zielone gramy – każdy z nich witany entuzjastycznie przez widownię. Utwory, tworzone przez Wojciecha Młynarskiego na przestrzeni kilku dekad XX wieku, w socrealistycznej scenerii centrum Nowej Huty, zaaranżowanej na wielką koncertową salę, w której rolę ścian pełniły fasady budynków Alei Róż, wybrzmiewały w sposób absolutnie niepowtarzalny. Koncert zakończył się bisem - Balladą o Dzikim Zachodzie, którą Maciej Maleńczuk wykonywał już wcześniej - nagrał i wydał na płycie Psychocountry (2012 r.).

Organizatorami koncertu 56. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! byli: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Miasta Kraków. Wsparcia finansowego dla projektu udzieliło Województwo Małopolskie. Partnerami cyklu są Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie i PPU „Fares” Sp. z o.o. Patronat medialny nad cyklem objęły: TVP Kraków, Radio PLUS, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki. Wszystkim wspierającym cykl, partnerom i patronom, organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...  |  zobacz miejsce...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE