Nowa Huta Dlaczego Nie


Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
JAZZowa Huta!

JAZZowa Huta!

Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zabrali w klimatyczną podróż muzyczną do lat 20-tych wszystkich przybyłych 10 września do MDK Fort 49. Nowoorleański klimat jazzowych kawiarni udzielił się wszystkim – starszym i młodszym uczestnikom koncertu.

Wieczór rozpoczął występ laureatów pierwszego konkursu piosenki Żonkilowy song organizowanego przez Hospicjum im. Św. Łazarza. Wystąpili zespół wokalny z Tenczynka WeronikaSzyba oraz Marcin Domagała z towarzyszeniem gitary.

Kolejno na scenie zaprezentował się zespół Ewa Novel Trio. Na co dzień członkowie pięcioosobowej formacji Levi, zaprezentowali autorskie utwory, wśród których znalazły się między innymi: Mama says, Little Brown Eyes, Dopóki jesteś, Babski blues, Sweet boogie boy. Ich występ bardzo spodobał się publiczności, która gromkimi brawami wyrażała swój aplauz dla artystów.

Około godz. 20.20 na scenie pojawił się wyczekiwany gość wieczoru – jeden
z czołowych bandów sceny jazzowej – BOBA JAZZ BAND. Zespół działa na scenie muzycznej już od lat 60-tych ubiegłego wieku, przybliżając słuchaczom jazz i pokazując, że w jazzie każdy może odnaleźć cząstkę siebie. Tak też było tego magicznego wieczoru.

Uczestnicy dali się porwać jazzowej atmosferze, był to wypełniony muzyką i tańcem wieczór. Za tytułem koncertu chciałoby się napisać ALE JAZZ!, zwłaszcza gdy zespół zszedł ze sceny, by zagrać wśród publiczności. Kto nie był - niech żałuje!

Koncert poprowadziła jak zawsze ciepło i serdecznie Lidia Jazgar – dyrektor artystyczny cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Organizatorzy cyklu: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty składają serdeczne podziękowania firmom, bez których realizacja koncertu nie byłaby możliwa, a są nimi: sponsorzy cyklu - EDF Polska S.A., Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., partnerzy cyklu - Kraków Airport, LOTTO, Agencja Artystyczna Art Blue, Państwowa Szkoła Aspirantów, Concept Music Art oraz partner koncertu - ArcelorMittal Poland Spółka Akcyjna.
Patronatem medialnym koncert objęli: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki.

Szczególnie gorące podziękowania organizatorzy kierują w stronę dyrektora MDK Fort 49 „Krzesławice” pana Franciszka Dziadonia i całej załogi Fortu za życzliwość, gościnność i nieocenione wsparcie.

Podziękowania za pomoc należą się także Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu oraz harcerzom ze Szczepu Harcerskiego im. W.B. Głowackiego Bartoszowcy.

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...  |  zobacz miejsce...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE