Nowa Huta Dlaczego Nie


Uwaga! Strona archiwalna. Aktualne wiadomości o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
Nowa Huta zagrała dla Pielgrzymów ŚDM

Nowa Huta zagrała dla Pielgrzymów ŚDM

W poniedziałek 25 lipca br. w pobliżu Placu Centralnego stanęła wielka scena plenerowa, na której przez cały tydzień Światowych Dni Młodzieży odbywają się koncerty, występy, prezentacje i modlitewne spotkania dla młodzieży z całego świata. Już w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia ŚDM pielgrzymi mieli możliwość spotkania z kulturą w polskim wydaniu.

Popołudnie rozpoczęło się występami zespołów regionalnych działających w Nowohuckim Centrum Kultury – Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta oraz zespołów góralskich Hamernik i Mali Hamernicy. Artyści przygotowali dla zgromadzonych barwne, muzyczno-taneczne widowisko, w którym zapoznawali przybyłych obcokrajowców z polską kulturą ludową.

Od godziny 19.00, organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zaprosili wszystkich młodych, i tych młodych duchem także, na niezwykłe spotkanie z Lidią Jazgar i Galicją oraz z Mietkiem Szcześniakiem.

47. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla młodzieży świata „Nie bój się chodzenia po morzu…” rozpoczął występ, świętującego w tym roku 30-lecie działalności artystycznej, zespołu Galicja. Artyści zaprezentowali swoje największe przeboje, wśród których znalazły się m.in. Spotkanie, Własnymi rękami czy Radość prawdziwa. Nie zabrakło także lokalnego akcentu w postaci utworu A wieczory w Krakowie, którą zgromadzeni bardzo entuzjastycznie wykonali razem z zespołem.

Po godzinie 20.00 na scenie pojawił się gość specjalny wieczoru - Mietek Szcześniak z zespołem. Słowem i dźwiękiem przekonywał publiczność, aby nie bać się chodzenia po morzu… To oczywiście słowa pochodzące z wiersza ks. Jana Twardowskiego, które były inspiracją do powstania piosenki Spoza nas. Publiczność usłyszała także m.in. utwory: Nadzieja moja, Mamma – który mówi, że jeśli chcesz, możliwe stanie się to, co niemożliwe, Twoja miłość czy O niebo lepiej. Na zakończenie wspólnie z Lidią Jazgar i całą publicznością artyści wykonali utwór Jest jeden świat. Słowa piosenki doskonale wpasowały się w ideę spotkania młodzieży z różnych krajów i różnych kultur.

Kolejny koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego. Organizatorzy cyklu składają serdeczne podziękowania dla Sponsorów cyklu- EDF Polska i Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Sponsora koncertu - Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Krakowie oraz Partnerów cyklu - Kraków Airport, LOTTO, Agencji Artystycznej Art. Blue, Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz Concept Music Art. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki.

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Realizacja koncertu była możliwa także dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Kraków.

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE