Nowa Huta Dlaczego Nie


Wyszukiwarka

Newsletter

Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.

Aktualność
47. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla młodzieży świata

47. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla młodzieży świata

25 lipca 2016 r. - godz. 19.00, al. Jana Pawła II 232 (plener obok NCK)

Włączając się w program odbywających się w lipcu w Krakowie Światowych Dni Młodzieży, organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich: Dzielnica XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zapraszają na Koncert dla młodzieży świata "Nie bój się chodzenia po morzu…"

UWAGA!

Wyjątkowo, organizatorzy nie mogą zapewnić miejsc siedzących dla uczestników koncertów. Dlatego zachęcamy do przynoszenia własnych siedzisk, kocyków, krzesełek turystycznych.

Wstęp wolny.

Koncert realizowany we współpracy z Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się na scenie plenerowej właśnie przy NCK (al. Jana Pawła II 232) w poniedziałek 25 lipca 2016 r. 

O godz. 19.00 rozpocznie się 47. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, podczas którego wystąpią Lidia Jazgar z Galicją oraz Mietek Szcześniak z zespołem. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną najpiękniejsze piosenki z repertuaru obydwu wykonawców. Lidia Jazgar z zespołem Galicja, świętujący 30-lecie działalności artystycznej, zaprezentują piosenki pełne wiary, nadziei i miłości, m.in. Radość Prawdziwa, Spotkanie, Łąka i wiatr, Własnymi rękami, Słowa, Horyzont, Co ważne, Bezszelestnie, Niepamięć, Memento, A wieczory w Krakowie. W programie występu Mietka Szcześniaka znajdą się utwory zarówno w języku angielskim jak i w języku polskim, m.in. z tekstami ks. Jana Twardowskiego, ponadto Barka, Nadzieja moja, Spoza nas i inne.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie.

Koncert realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Krakowa i Województwa Małopolskiego.

SPONSORZY CYKLU: EDF Polska, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego
SPONSORZY KONCERTU: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie
PARTNERZY CYKLU: Kraków Airport, LOTTO, Agencja Artystyczna Art Blue, Państwowa Szkoła Aspirantów, Concept Music Art
PATRONAT MEDIALNY: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki

Info o wykonawcach:

MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK to artysta wyjątkowy. Jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiają, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje Dumka na dwa serca (w duecie z Edytą Górniak), Przytul mnie mocno, Zaczekam, No co ty na to?, Spoza nas, O niebo lepiej, Twoja miłość, czy Kocham na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca Bursztynowego Słowika i wielu innych cennych nagród. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mieczysław Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

LIDIA JAZGAR Z ZESPOŁEM GALICJA
Przez te wszystkie lata działalności artystycznej, reprezentują UKOCHANY RODZINNY KRAKÓW, podążając najtrudniejszą, czyli autorską drogą. Dowodem na to są liczne koncerty i 9 wydawnictw, w tym 6 płyt CD, 2 DVD oraz muzyczna książka dla dzieci Olchowa opowieść z Krakowa.
Współtworzą kulturę naszego miasta, regionu, a więc i Polski. Poprzez artystyczne, pełne ducha propozycje, mówią o rzeczach ważnych, dostarczają wiernym i coraz to nowym Słuchaczom wielu muzycznych wzruszeń, ale też dobrej energii potrzebnej do trwania. Propagują to co dobre i piękne.
Związani byli i są z legendarnymi ośrodkami kultury Krakowa: Klubem Fama w Nowej Hucie, Klubem Pod Jaszczurami, Klubem Arka Akademii (obecnie Uniwersytetu) Rolniczej, Piwnicą Pod Baranami, CK Rotunda, Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta, Nowohuckim Centrum Kultury.
Ich piosenki, to prawdziwe power ballads i słowa, które powiedziane raz, nigdy już nie giną... Oryginalne brzmienie, to wypadkowa pomysłów wszystkich muzyków i gości specjalnych – największych gwiazd polskiej piosenki, których na ich płytach dużo.
Galicja to ukochany zespół Lidii Jazgar, ale jest też scenarzystą, reżyserem, producentem i organizatorem wielu innych wydarzeń kulturalnych. Od wielu lat realizuje autorskie, niekonwencjonalne projekty artystyczne - najbardziej znane z nich to: Galicyjskie Wieczory z Piosenką (ponad 100. edycji w ciągu 11. lat) i cykl koncertów Nowa Huta. Dlaczego Nie?! (od 12 lat). Na antenie Radia Kraków, prowadzi autorski program Coś dla ducha, w którym od 8 lat, niestrudzenie propagując dobro, stara się słuchaczy i siebie na duchu podnosić.
Jako właścicielka Agencji Artystyczno-Promocyjnej ART BLUE, Lidia Jazgar jest producentem i wydawcą płyt zespołu Galicja, realizuje także wiele innych projektów artystycznych i i artystyczno - promocyjnych.
Współpracuje z wieloma instytucjami dobroczynnymi, m.in. Fundacją Anny Dymnej Mimo Wszystko, Fundacją Brata Alberta, Hospicjum św. Łazarza, Stowarzyszeniem Unicorn Państwa Stuhrów.

» powrót do listy aktualności...  |  zobacz wydarzenie...

 

 

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 3 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE